Šalta? Kaip šildytis?
Dažnai pavasarį ar rudenį, kai yra atjungiamas miesto centrinis šildymas visi pradeda skųstis dėl šalčio, dėl kurio sunku būti patalpose. Tuomet pirmiausia griebiamasi elektrinių šildytuvų, bet jie išeikvoja labai daug elektros energijos. Dažnai nėra susimąstoma, kad oro kondicionieriai – puikiausia išeitis, dėl to jie dažnai vadinami šilumos siurbliais oras-oras. Beveik visi tokie įrenginiai gali šildyti iki esant -15 laipsnių lauko temperatūros, kai kurie modeliai šildo net iki -25 laipsnių lauko temperatūros, tai reiškia, kad tokiu įrenginiu galima šildytis net ir žiemą, o tuo pačiu šaldytis vasarą.
Su yprastu elektriniu šildytuvu yra prišildoma patalpa tik laikinai pučiant šiltą orą, kuris labai greitai atšąla, todėl šiluma jaučiama tik būnant šalia šildytuvo. Kai tuo tarpu oro kondicionierius nustatytą temperatūrą nuolatos palaiko. Turimi temperatūros davikliai leidžia automatiškai įrenginį įjungti arba išjungti pagal nustatytą temperatūrą ir atsižvelgiant į esamą temperatūrą patalpoje.
Oro kondicionieriai – universalus įrenginys, nes gali tiek šildyti šaltuoju laiku, tiek ir šaldyti esant karštam orui. Iš pradžių investicija į šį įrenginį gali pasirodyti kiek didoka, nes kainuoja tiek pasirinktas įrenginys, tiek ir jo sumontavimas, tačiau elektros sąnaudos daug mažesnės nei naudojant įprastinį elektrinį šildytuvą. Dėl to, ši investicija turėtų atsipirkti per keletą metų, be to gyvensite komfortiškoje aplinkoje, tiek žiemą, tiek ir vasarą.
Tačiau norint įprastinį šildymą pakeisti tokiu įrenginiu, reikėtų apsvarstyti visas alternatyvas, nes tokiam tikslui reikėtų pasirinkti dar ekonomiškesnę įrangą ar pagal poreikį pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo. Tačiau visuomet patariame turėti atasarginį variantą, kad ir židinį, jei šaltuoju metų laiku dingtų elektros tiekimas ar dėl kitų priežasčių įrenginys nustotų veikti.
Toks laikino pasišildymo metodas, kai gelbsti oro kondicionieriai ypatingai populiarus įvairaus tipo komercinėse patalpose: parduotuvėse, kirpyklose, kavinėse, administracijos kabinetuose, grožio salonuose, klinikose ar kitose. Nepriklausomai nuo kondicionieriaus tipo, jie visi gali šildyti ir šaldyti pagal nurodytas galias, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į efektyvaus veikimo nurodytas temperatūras, kurios nurodo ties kokiomis temperatūromis gali šaldyti/šildyti esant lauko temperatūrai, nes nesilaikant šių reikalavimų gali sutrikti išorinio bloko veikimas.