Ką reikia žinoti renkantis oro kondicionierių?
Oro kondicionieriai – šilumos siurbliai yra parenkami įvertinus turimų patalpų parametrus. Todėl gali būti pritaikomi skirtingo tipo įrenginiai – sieniniai, palubiniai, kasetiniai, grindiniai ar monoblokiniai, o siekiant neapkrauti pastato išoriniais blokais pasirenkamos multisplit sistemos.
Pagal pasirinktą įrangą yra numatoma ir vieta įrangai statyti. Sieniniai – statomi palei lubas ant sienos, nuo lubų paliekant 20-30 cm, palubiniai – prie pat lubų prie sienos (išvaizda beveik tokia pati, kaip grindinio oro kondicionieriaus), grindiniai – prie sienos palei grindis, nuo grindų paliekant apie 20-30 cm (vizualiai atrodo, kaip yprastas radiatorius), kasetinis – lubose, monoblokiniai – kaip grindinio tipo, tačiau jie neturi išorinio bloko (pritaikytas valstybės saugomuose pastatuose ar tiesiog ten kur negalima fasado apkrauti išoriniais blokais), multisplit – oro kondicionieriai, kurių vidinės dalys gali būti skirtingų tipų, tačiau to pačio gamintojo, kaip ir jungiamasi prie išorinio bloko. Reikėtų surasti tokią vietą oro kondicionieriui, kad jis tiesiogiai nepūstų į patalpose esančius žmones, taip bus išvengta minimalaus galimo turėti diskomforto. Visi oro kondicionieriai yra montuojami kartu su nuotolinio valdymo pulteliu, pagal poreikį galima sumontuoti ir su laidiniu pulteliu.
Visi įrenginiai yra pildomi freonu R410A, kuris yra pripažintas draugišku aplinkai ir atitinka visas Europos Sąjungos nustatytas direktyvas. Taip pat, pagal naujausias direktyvas ON/OFF oro kondicionieriai negali būti parduodami europos rinkoje, dėl netinkamų specifikacijų. Žinoma, įrenginių kurie yra sumontuoti iki šiol ON/OFF tipo nebūtina permontuoti, tai galioja tik naujai pardavinėjamiems.
Kaina? Priklauso nuo to, kokio tipo oro kondicionierius bus parinktas, kokio gamintojo ir žinoma nuo pačio įrenginio parametrų: galios, veikimo garso, šaldymo/šildymo efektyvumo rodiklių (EER, COP), šildymo/šaldymo lauko temperatūrų veikimo, taip pat ir pačių reikalingų funkcijų (miego režimas, ekonominis režimas, laikmatis, papildomos drėkinimo ir sausinimo funkcijos, jutikliniai žmogaus sensoriai, reguliuojamas ventiliatoriaus greitis ir panašiai. Tai nėra prekė skirta tik aukštas pajamas turintiems asmenims, todėl įrenginį galima pritaikyti ir ekonominės klasės būstams. Įrangos montavimo ar gedimų šalinimo kaina priklauso nuo reikalingų komunikacijų pajungimui, sistemos sudėtingumo, reikalingo freono (šaltnešio) kiekio ir kitų kriterijų.
Be to, reikėtų nepamiršti, kad kiekvienai įrangai yra reikalinga speciali priežiūra. Norint, kad įranga tarnautų ilgiau nei garantiniu laikotarpiu (dažniausiai suteikiamas 24 mėnesiams, kai kuriems modeliams taikoma net 36 mėn. garantija) reikėtų kartą į metus atlikti profilaktiką, kurios metu patikrinamas sistemos pralaidumas, freono kiekis ir kiti techniniai registrai, kurie užtikrina nuolatinį veikimą be didelių gedimų ir trukdžių. Prižiūrima įranga gali atitarnauti net iki dešimties metų.
Oro kondicionieriai iš šalies atrodo gana paprastas ir nesudėtingas įrenginys, tačiau jam sumontuoti tikrai reikia turėti specifinių žinių apie įrangos pajungimo ir veikimo principus. Bandydami atlikti darbus patys, rizikuojate ne tik sugadinti įrangą, bet ir prarasti gamyklinę garantiją. Aplamai montavimo, remonto darbus gali atlikti tik sertifikuoti specialistai, kurie turi atestatus dirbti statybos darbus, taip pat Aplinkos Ministerijos išduotais leidimais dirbti su freonu (šaltnešiu). Taip pat, jei montavimo drabus atliks sertifikuoti specialistai, darbams bus suteikiamos garantijos, kaip ir įrangai.